Skip to main content

Top line-up HeadFirst Group Prijs-Best of Champions

06 januari 2026, 15:50

Na het geweldige succes van de eerste editie van de HeadFirst Group Prijs-Best of Champions staat ook dit jaar deze paardenwissel wedstrijd weer op het programma. De line-up voor deze spectaculaire wedstrijd garandeert spanning en vakmanschap: wereldkampioen Henrik von Eckermann, Europees Kampioen Richard Vogel, wereldbekerwinnaar Julien Epaillard en de Nederlands kampioen Willem Greve, die vorig jaar de première wist te winnen. Vorig jaar werd de wedstrijd met veel interesse vanuit de gehele wereld gevolgd, en jij kunt er live bij zijn!

Henrik von Eckermann wederom van de partij
De Zweed Henrik von Eckermann is één van de succesvolste ruiters ter wereld. Hij is huidige wereldkampioen, de titel die hij won in het Deense Herning in 2022 en was lange tijd de nummer 1 van de wereld. Vorig jaar was hij ook van de partij en kijkt uit naar de wedstrijd dit jaar. “Het is een hele interessante wedstrijd, ik had het nog nooit gedaan, maar wel vaker gezien, in Aken bijvoorbeeld. Het is altijd interessant om op andere paarden te zitten en dan in zo’n korte tijd toch contact met zo’n paard te maken”, legt hij uit. “Het is mooi om verschillende type ruiters, verschillende paarden te zien rijden, ook zeker voor het publiek. Je zou dit format kunnen uitleggen aan niet-paardenmensen als F1-coureurs die uit verschillende teams zouden wisselen van auto. Dat zou eigenlijk echt heel erg leuk zijn om te zien in de Formule I”, lacht de Zweedse topruiter.

Julien Epaillard: “Ik vind het een spannend idee”
Ook wereldbekerwinnaar (Basel 2025) Julien Epaillard uit Frankrijk kijkt enorm uit naar de HeadFirst Group Prijs-Best of Champions. “Ik vind het een heel leuk en spannend idee. Ik heb het één keer eerder gedaan tijdens een nationaal evenement. Het moeilijkste deel lijkt mij het opbouwen van vertrouwen in zo’n korte tijd. Voor het publiek is het ook heel interessant. Zij zijn onderdeel van de wedstrijd en kunnen zien hoe de ruiters contact proberen te maken met het paard en daarvan leren.” Epaillard staat bekend als één van de snelste ruiters uit de springsport.

Gaat Willem Greve op herhaling?
De Nederlands kampioen van 2024 en 2025 en winnaar van de HeadFirst Group Prijs-Best of Champions 2025, Willem Greve, zal er alles aan doen om zijn titel te prolongeren. “Ik weet zeker dat vorig jaar alle mensen enorm hebben genoten van het terugbrengen van de ruiterwissel. Het was super leerzaam voor het publiek en dankzij Jeroen Dubbeldam en Harrie Smolders, die de hele wedstrijd aan elkaar praatten, werd het een fantastische avond”, legt Willem Greve uit. “Natuurlijk zijn wij het gewend om veel verschillende paarden te rijden, maar niet om er direct een heel parcours meer te rijden. Het is een interessante uitdaging.”

Richard Vogel: “Wij passen ons aan, aan de paarden”
De Europees Kampioen van 2025 (A Coruña, Spanje), Richard Vogel is een zeker ook een kandidaat voor de overwinning. “Ik hoop dat we het publiek goed vakmanschap kunnen laten zien. Het is een hele uitdaging om in zo’n korte tijd toch een band op te bouwen met de paarden. De ruiters kennen elkaar, we weten hoe we rijden en wij moeten ons aanpassen aan de paarden, niet andersom.”

Tickets al vanaf 25 euro
De spectaculaire paardenwissel vindt plaats op donderdagavond 12 maart. Tickets zijn al te koop vanaf 25 euro. Geniet deze avond van vakmanschap, entertainment en spannende sport. Zeg nu zelf, hoe vaak heb je de kans om deze kampioenen tegelijkertijd in de piste te zien?

Foto: TDM/Digishots

TAGS